wtorek, 23 październik 2018

Baza turystyczna

kam

Każdy turysta odwiedzający Dolinę Sanki znajdzie coś dla siebie. Obszar gmin należy do Obszaru Chronionego Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego. Brak tu większych zakładów przemysłowych, rolnictwo jest w dużej części tradycyjne. Na tym terenie znajduje się rezerwat przyrody "Kamionna" obejmujący podszczytowy, dobrze zachowany fragment lasu na północnym zboczu góry Kamionna.
Lasy zajmują dużą powierzchnię gmin, są to różnorodne zespoły leśne.  

Dla wielbicieli spacerów i wędrówek górskich 
przegotowano szlaki i ścieżki turystyczne.
Rowerzyści  mogą skorzystać z 6 oznakowanych tras rowerowych, po 3 trasy w każdej z gmin. 
Największe i najpiękniejsze cmentarze z I Wojny Światowej znajdują się na południu powiatu bocheńskiego właśnie w Dolinie Sanki i miejscowościach sąsiadujących z jej obszarem. W sumie możemy odwiedzić tutaj 12 cmentarzy, które są oznakowane i opisane (więcej informacji w Menu -> Szlaki turystyczne).
Latem wczasowicze korzystają z otwartego basenu kąpielowego w Łąkcie Górnej, natomiast zimą mogą poszaleć na nartach na stacji narciarskiej w Laskowej, gdzie maja do dyspozycji 4 wyciągi narciarskie.
Restauracje oferują organizacje wesel, komunii i innych imprez rodzinnych i firmowych w pięknej scenerii Beskidu Wyspowego oraz proponują wyśmienita regionalną kuchnię (więcej informacji w Menu ->Restauracje).
Baza noclegowa zaspokaja potrzeby zamożnych i mniej zamożnych turystów oferując pokoje w hotelu, pensjonacie, schronisku i gospodarstwach agroturystycznych (zobacz w Menu-> Noclegi).
Gospodarstwa agroturystyczne mają rekomendacje PTFW i są obiektami na szlakach:
"Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami" - 
Gospodarstwo agroturystyczne "Łopusze"
"Małopolska Wieś dla Dzieci"- Gospodarstwo agroturystyczne "Łopusze"
"Małopolska Wieś dla Seniorów"- Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Lasem"Gospodarstwo agroturystyczne "Agro-Bella"

Wspomniane wyżej szlaki są tworzone przez atrakcyjnie położone obiekty agroturystyczne, staranie wybrane spośród licznych gospodarstw agroturystycznych z Małopolski, dysponująceinfrastrukturą dedykowaną pod określoną grupę turystów, oparte na  regionalnej kuchni i wykorzystujące produkty z tradycyjnych upraw (więcej w Menu).