piątek, 17 sierpień 2018

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

01 1407

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu
Miejscowość Rozdziele 194 
Poczta 32-731 Żegocina
Telefon   + 48 14 613 30 87
Tel. komórkowy  -
Strona www www.schronisko.rozdziele.pl
Adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Ilość pokoi: 9 Liczba osób w pokoju: 3 - 11
Miejsca: 49         Cena za osobę: od 15,12 zł
 
 Charakterystyka obiektu

Grill Internet
Akceptacja zwierząt Korzystanie z kuchni*
Miejsce na ognisko Parking
Dyskoteka Plac zabaw  
Udogodnienia dla niepełnosprawnych Łazienka w pokoju*
Śniadanie w cenie TV w pokoju
Wypożyczalnia sprzętu sportowego Wyżywienie

 *kuchnię samoobsługową ze sprzętem kuchennym oraz jadalnię z kominkiem
 *nowoczesny węzeł sanitarny

Zapraszamy do pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu, w mikroklimacie porównywalnym przez naukowców do rabczańskiego, z dala od wszelkiego przemysłu, w otoczeniu porośniętych lasami wzgórz Beskidu Wyspowego.
Nasze schronisko zaliczane jest do najwyższej, tj. pierwszej kategorii przeznaczonej dla tego typu obiektów całorocznych. Obiekt jest placówką całoroczną, będącą doskonałym miejscem wypoczynku oraz idealną bazą do poznawania uroków Beskidu Wyspowego czy Pogórza Wiśnickiego. Niewątpliwymi atrakcjami pobytu w Rozdzielu będą wędrówki znakowanymi szlakami pieszymi lub rowerowymi, liczne zabytki kultury sakralnej ( np. XV wieczny Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej należący do światowego dziedzictwa kultury UNESCO) i świeckiej (np. Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu), pomniki przyrody (Rezerwat Przyrody Kamionna, Kamienie Brodzińskiego, Kamień Grzyb i inne). Miłośników białego szaleństwa zaprasza położona nieopodal (3 km) stacja narciarska „Laskowa” (www.laskowa-ski.pl) oraz w Limanowej (16 km) (www.lysagora.eu). Dla aktywnych ruchowo w odległości ok 400 metrów od schroniska znajduje się boisko do piłki nożnej. W pobliskiej Limanowej można skorzystać z nowoczesnego ośrodka rekreacji (tj. krytej pływalni, bowlingu, sali do gry w sqasha i innych www.plywalnia.limanowska.pl). Na terenie należącym do Schroniska można zorganizować sobie biesiadę ze śpiewem przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i grillowych specjalności. Pasjonatów historii najnowszej niewątpliwie zaciekawią rozsiane po okolicznych wzgórzach cmentarze - pamiątki z Bitwy Limanowskiej (1914 r). 
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu działa od 1963 r. Najpierw jako schronisko sezonowe organizowane w Szkole Podstawowej a od 1979 r. jako samodzielna placówka w miejscu "starej szkoły". Schronisko położone jest przy drodze gminnej o niewielkim natężeniu ruchu ok 300 m. od drogi wojewódzkiej Bochnia - Limanowa.

Naszą ofertę kierujemy do:

 - Młodzieży szkolnej w zakresie organizacji zielonych i białych szkół, wycieczek integracyjnych, obozów letnich i zimowych, kolonii, półkolonii, obozów wędrownych i rajdów,
 - Grup zorganizowanych, instytucji i firm pod kątem organizacji szkoleń, spotkań, konferencji, prelekcji, programów turystyczno-wypoczynkowych, rekolekcji, imprez okolicznościowych,
 - Turystów indywidualnych.

Oferujemy pomoc: uczestnikom szkolnych wycieczek chcących poznać naszą część Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego, grupom z zacięciem turystycznym i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z turystyką przygotowaliśmy opisy najciekawszych tras turystycznych w okolicach Rozdziela.

  SCHRONISKO NA POWIERZCHNI 500 m2 ODDAJE GOŚCIOM DO DYSPOZYCJI:
- 49 miejsc noclegowych w 9 pokojach (1 x 3 osobowy, 1 x 4 osobowy; 3 x 5 osobowy; 1 x 6 osobowy; 2 x 11 osobowy) wyposażonych w łóżka piętrowe,
- nowoczesny węzeł sanitarny,
- świetlicę z kominkiem wyposażoną w sprzęt RTV SAT, projektor multimedialny, mikrofon itp. oraz gry planszowe, mapy edukacyjne i lektury dla najmłodszych),
- kuchnię samoobsługową ze sprzętem kuchennym oraz jadalnię z kominkiem,
- pomieszczenie na suszenie i prasowanie odzieży,
- dwie szatnie na odzież i buty,
- miejsce na ognisko,
- niestrzeżony parking.               

CENNIK OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z MIEJSC NOCLEGOWYCH W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W ROZDZIELU*

(obowiązuje od 1 września 2016)

1.Opłaty za noclegi.
Doba noclegowa w Schronisku trwa od godz. 1700 do 1000 dnia następnego.
Osoby przebywające na terenie Schroniska w godz. od 1000 do 1700 zobowiązane są opłacić tzw. pobyt dzienny stanowiący 20 % ceny noclegu.

Lp.

Wyszczególnienie

Cena brutto od osoby w PLN za:

 

Pierwszy nocleg

Pierwszy pobyt dzienny

Każdy następny nocleg

Kolejny pobyt dzienny

1

Dzieci, młodzież, nauczyciele, opiekunowie grup zorganizowanych

20,00

4,00

15,00

3,00

2

Młodzież akademicka, nauczyciele akademiccy, opiekunowie zorganizowanych grup akademickich oraz pracownicy szkolnych schronisk młodzieżowych

22,00

4,40

17,00

3,40

3

Pozostałe osoby, nie wymienione w pkt.1 i 2

25,00

5,00

20,00

4,00

4

Dzieci do lat 3 pod opieką rodziców lub wyznaczonych opiekunów

bezpłatny

bezpłatny

bezpłatny

bezpłatny

5

Opiekun zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z zastrzeżeniem, iż nie więcej niż 1 opiekun dla grupy liczącej co najmniej dziesięć osób.          

bezpłatny

bezpłatny

bezpłatny

bezpłatny


2. Stosuje się następujące zniżki w opłatach:

 • Członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisko Młodzieżowych (PTSM)  oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Schronisk Młodzieżowych (IYHF –International Youth Hostel Federation)  - korzystają ze zniżki w wysokości 20 % (warunek – aktualna legitymacja),
 • Posiadacze „Zasłużony Działacz Turystyki” oraz „Złotej Odznaki PTSM” z ważną legitymacją członkowską mają prawo do zniżki 50 %.
 • W przypadku wystąpienia prawa do obu zniżek, przysługuje tylko jedna – korzystniejsza.
 • Dyrektor Schroniska może obniżyć cenę za świadczone usługi do 20 % dla stałych klientów,  a dla posiadaczy kart rabatowych, z którymi Schronisko podpisało lub podpisze stosowne umowy – do 10 % zniżki (REGULAMIN PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO).
 • Status stałego klienta oraz posiadacza karty rabatowej określa Dyrektor Schroniska.

Inne opłaty:

 1. Doba noclegowa w Schronisku trwaod 1700do 1000 dnia następnego. Po uprzednim zgłoszeniu można korzystać z pomieszczeń Schroniska w godzinach od 1000do 1700 jeżeli nie koliduje to z funkcjonowaniem Schroniska jest to tzw. "pobyt dzienny", za który pobierana jest opłata w wysokości 20% ceny noclegu.
 2. Osoby korzystające z bielizny pościelowej schroniska pokrywają jednorazowo koszt jej prania i dezynfekcji -7,00 zł.
 3. Wysokość opłat za pozostałe usługi nie ujęte w cenniku opłat określonym w pkt. 1, ustala dyrektor Schroniska, w tym za przewodnictwo, przygotowanie posiłków, eksploatację obiektu, wynajem pomieszczeń, organizację ognisk, kuligów, itp.

CENNIK WYŻYWIENIA

 1. Dla grup (powyżej 10 osób) przygotujemy:

   Wypełnij formularz i zapytaj o rezerwacje noclegu lub innej usługi.

   

  Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com


Wyżywienie

Cena brutto

Całodzienne

Śniadanie w formie bufetu

32,00 zł

Obiad mięsny (zupa + drugie danie)

Kolacja w formie bufetu

Śniadanie w formie bufetu

30,00 zł

Obiad jarski (zupa + drugie danie)

Kolacja w formie bufetu

Częściowe

Śniadanie w formie bufetu

8,00 zł

Obiad jarski (zupa + drugie danie)

14,00 zł

Obiad mięsny i wegetariański (zupa + drugie danie)

16,00 zł

Obiadokolacja (tylko drugie danie)

12,00 zł

Kolacja w formie bufetu

8,00 zł

 1. Koszt organizacji ogniska tj. kiełbasa 150 g, chleb, musztarda, ketchup, herbata, jednorazowe tacki, kubki, sztućce, serwetki oraz drewno na ognisko  - 10 zł / za osobę.

NA TERENIE OBIEKTU NALEŻY KORZYSTAĆ Z WŁASNEGO OBUWIA ZASTĘPCZEGO